EN TR

ÜRüNLER

Yol Aydınlatma Armatürleri Yapı ve İşlevleri


Yol aydınlatma armatürleri ve işlevleri nelerdir? İlk olarak armatürün işlevlerini konu alalım. Armatür 1 ya da birden fazla LED i içerisinde barındıran ve aynı zamanda ortamlara dekoratif bir görünüm oluşturan aydınlatma ürünüdür. Mevcut yapının kaliteli şekilde ışıklandırılması için zemine gönderilen çoklu aydınlatma ürünü olarak tanımlanabilir. Büyük ve yüksek yapılı alanlar için genellikle yüksek wattlı aydınlatma armatürleri kullanılır. Armatür çeşitlerindeki bu değişiklik, yapının en ve boylam bilgilerine göre farklılık göstermektedir.


Aydınlatma Armatürleri Genel Bilgi; Armatürler sadece iç mekan aydınlatması ile sınırlı değildir. Dış mekan için de aydınlatma armatürleri bulunur. İç mekanda kullanılan armatürler dahili tipi, dış mekanda kullanılan armatürler ise harici tipi armatür olarak isimlendirilir. Dış mekanda yol aydınlatma armatürleri en çok ihtiyaç duyulan ışıklandırma alanıdır. Bu aydınlatma ürünlerinde genellikle led sokak aydınlatmaları tercih edilmektedir. Çünkü Led armatürler yüksek verimlilik sağlarlar. Uzun ömürlü kullanımları ile daha etkili aydınlatma alanları oluştururlar. Ancak Led armatür satın alırken lens uyumluluğuna dikkat edilmesi gerekir. Led sistemine uygun lens eklenmediği taktirde sokak aydınlatması etkili sonuç vermeyecektir. Yanlış lens ışık verimliliğini düşürür. Bu nedenle Led sokak armatürü seçimi yaparken lens, optik ve mekanik ögelerini incelemek gerekmektedir.


Bunun dışınsa led sokak lambaları verimli aydınlatma armatürleridir. Led ısınan bir üründür. Bunu engellemek için led armatür tasarımlarının oluşan ısıyı dışarıya yayacak şekilde üretilmiş olması gerekmektedir. Bünyemiz içerisinde bulunan tüm Led armatürler sizlere uzun ömürlü kullanım sağlamaktadır.Ledin ısısını etkin şekilde dışarıya yayması çok önemlidir. Yol aydınlatması için insan yoğunluğu ve ışık alanı dikkate alınarak üretilen ve çeşitlendiren dış aydınlatma armatürlerimiz enerji tüketimini düzene sokmak ile birlikte verimlilik sağlar. Diğer konvansiyonel armatürler baz alındığında Focus ELS olarak tüm dış mekan led aydınlatma armatürlerimiz %70 oranında enerji tasarrufu oluşturmaktadır. Unutmamalıyız ki en başta yol ve sokak olmak üzere diğer tüm bahçe ve kamuya mal edilen alanlar hayati değer taşımak ile birlikte risk bulundurmaktadır. Ledli sokak aydınlatma ve dış mekan aydınlatma konusunda sizlere yardımcı olmaya hazırız.