EN TR

ÜRüNLER

Led Projektör Nedir?


Led Projektör terimsel olarak incelendiğinde ışığı geniş bir alana yayan ve etkin aydınlatma sağlayan ürün anlamına gelmektedir. Gelişen teknoloji ile led sistemi ortaya çıkmış ve led projektörlerin etkili kullanımı sağlanmıştır. Led projektörler diğer konvansiyonel aydınlatma ürünlerine göre çok daha fazla enerji tasarrufu sağlamaktadır. Yeni uygulamalarda Ledli aydınlatma ürünlerinin tercih edilmesinde büyük rol oynamaktadır. Enerji tasarrufu ile birlikte uzun kullanım ömrü de sunan Led projektörler, diğer ürünlere göre daha az bakım gerektirirler. Konvansiyonel aydınlatma projektörleri 3.000 – 6.000 saat ömrü sunarken Ledli projektör çeşitleri 50.000 saat ortalama ışık ömrüne sahiptir. Verimlilik sağlama noktasında led projektör ürünlerinin üretim malzemeleri önemli bir yer tutar. Ancak kaliteli malzemeler ile üretilen projektörlerden etkili kullanım sağlanabilir. Bu nedenle led projektör aydınlatma ürünleri satın alırken dikkat edilmesi gereken hususlar vardır. Işık akısı, lens veya mercekler led projektörün kullanılacağı alana göre belirlenmelidir.


İç mekan için tasarlanmış bir led projektör dış mekan aydınlatması olarak kullanılırsa doğru aydınlatma sağlanamayacağı gibi ve çeşitli ip ve elektriksel sorunlar yaşanabilir. Mekana uygun  etkili malzemeler ile üretilmiş güçlü aydınlatma ürünlerini tercih etmeniz gerekir. Isı faktörü Led projektör ürününün ömürünü büyük oranda etkilediği için termal direnci yüksek ledlerden üretilmiş doğru pim yapıları sayesinde soğutma görevini yerine getirecek led kasalar üretilmiş olmalıdır. Led projektördeki ısınma, ışık verimliliğini etkilediği gibi cihaz ömrünü de belirlemektedir. Projektördeki bu durum  Sokak led aydınlatma, Dekoratif park ve bahçe aydınlatma, endüstriyel aydınlatma ve Led tavan armatürleri gibi ürün grupları içinde geçerlidir. Led sokak armatürü çeşitli yol sınıflarına göre lens yapılarına ayrılır. Dünya genelinde aydınlatma standartlarına göre belirlenen değerlere uygun özellikleri sağlaması gerekir. Profesyonel dizayn edilmemiş ledli yol aydınlatma armatürü kazalara yol açabilir. Ledli tavan armatürü çeşitleri ise iç mekanda tercih edilen ledli ürünlerdir. İşletmelerde kullanılması önerilen ledli armatürler isg standartlarına uygun ışık akısına sahip led armatürler olmalıdır.


Led projektör ürün seçimi yapmadan önce mutlaka araştırma yapılması gerekir. Ledli aydınlatma alanında doğru yönlendirilmek adına Focusled olarak bizlere başvurabilirsiniz. Siz değerli müşterilerimize profesyonel aydınlatma simülasyonları ile yol göstermekten mutluluk duyarız. Enerji verimliliği açısından da günümüz koşullarında ledli projektörlerin önemi büyüktür. Led projektör aydınlatmaları enerji ihtiyacını düşürerek yüksek verimlilik konusunda büyük bir rol üstlenmiştir.


Focusled olarak amacımız, enerjinin önem kazandığı günümüz şartlarında tasarruf sağlayabilmek ve verimlilik oluşturabilmektir. 25 yılı aşkın süredir endüstriyel alanda üretim sağlamamız hem bizi hem de ürünlerimizi geliştirerek sektörde öncü bir firma olmamızı sağlamıştır. Led yüksek tavan armatürü, led sokak armatürü gibi tüm aydınlatma ürünlerimiz elektrik kesintilerinde konvansiyonel ürünlerde yaşanan soğuma ve tekrar çalışma süresine ihtiyaç duymaz. Tüm led aydınlatma ürünlerimiz renk sıcaklığı konusuna hassasiyet gösterilerek üretilmektedir. Tesisimizde bulunan Ulbricht Küresi sayesinde armatürlerin foto metrik karakteristikleri analiz edilebilmekte, renk sıcaklıkları, crı değeri ve lümen paket kontrollerini yapabilmekteyiz. Negatif ve pozitif iklim koşullarını gerçekleyebilen Klimatik Test Kabini ve Datalogger ünitesiyle led armatürü oluşturan LED, Sürücü, PCB, Lens ve benzeri komponentlerin performans halindeki anlık ısıl değerleri yüksek hassasiyetle ölçülmekte olup, led armatür ömrünü etkileyebilecek tüm parametreler göz önünde bulundurularak üretimi gerçekleştirmeyiz. Bu nedenle led projektörlerimizde ısınma gibi sorunlar ile karşılaşmamaktayız. laboratuvarımızın karanlık odasında yer alan gonyofotometre sayesinde led projektör ve tüm aydınlatma ürünlerinin Ldt ve ies dosyalarını alabilmekteyiz. Led projektör ve led sokak aydınlatma armatürlerimizin SOLAR sistemlerle entegre kullanılabilmesi mümkündür. Ledli projektörler de enjeksiyon gövde yapıları termal yönetimler ile sağlanmaktadır. Bu sayede performans sürekliliği oluşturulmuştur.


Projektör led ürünlerimizin ışık şiddeti anlık olarak kontrol edilebilmekte ve zaman programlaması yapılabilmektedir. Tüm aydınlatma armatürlerimiz DALI, DMX, ZigBee ve benzeri kontrol protokolleri ile çalıştırılabilir.


50000 saati aşkın kullanım ömrüne sahip olan ürünler tamir/bakım masrafı gerektirmez. Kullanım ömrü süresince kaliteli kullanım, az maliyet, etkili bir aydınlatma sahası  ve enerji verimliliği için Focusled olarak sizlere hizmet vermekten mutluluk duyuyoruz.