EN TR

DUYURULAR

Focusled ile Endüstriyel Aydınlatma Çözümleri

22ŞUB

FOCUSLED ile endüstriyel sahalara profesyonel  aydınlatma çözümleri

Led aydınlatma dünyasındaki en güncel teknolojik gelişmeleri ileri kalite anlayışıyla ürün gamına yansıtan FOCUSLED, 2009 yılında bu yana endüstiriyel sektöre gelişmiş LED teknolojileri çözümleri sunuyor.

2009 yılından bu yana endüstiriyel sektöre gelişmiş LED teknolojileri çözümleri sunan FOCUSLED,

25-28 Eylül 2014 tarihlerinde İstanbul fuar Merkezi’nde gerçekleşen Led&Led  Lighting  Fuarı’nda

Sektöre yönelik hizmetlerini firma yöneticilerinden Bora Önder ile konuştuk.

Enerji Yönetimi endüstiriyel alanın önemli konularından biri FOCUSLED olarak bu konuda işletmelere

ne tür çözümler sunuyorsunuz?

‘’Enerji Yönetimi’’ konusunun her geçen gün daha çok önem kazandığı dünyamızda enerji tüketimleri

Yönetebilmek ve tasarruf sağlamak, aydınlatma proje uygulamarında fotometrik uygunluk ürün performans sürekliliği, kolay kurulum hızlı tedarik avantajları ile LED aydınlatma sistemlerine geçiş tüm alanlarda incelikli konu haline gelmiştir. LED teknolojilerine paralel aydınlatma ürün konfigirasyonlarının sağlanabilmesinin ancak araştırma ve geliştirmeye verilecek  devamlı  ve aktif önem ile mümkün olduğu bilincine sahip firmamız kendi bünyesindeki birimler ve özel akredite labaratuarlara sahip teknoloji partnerleri ile araştırma ve geliştirme faaliyetlerini gerçekleştirmektedir. Bu faaliyetler sayesinde FOCUSLED, LED aydınlatma dünyasındaki en güncel teknolojik gelişmeleri ileri kalite anlayışıyla ürün gamına yansıtılara her ürün için en az 3 yıl performans sürekliliğini garanti etmektedir.

 

AYDINLATMA SİMİLASYON HİZMETİ

Projelerimize en doğru çözümü sunabilmek adına uygulama alanını CAD programlar üzerinden gerçek yerleşim planına uygun bir şekilde 3 boyuta yükselterek, profesyonel aydınlatma tasarım yazılımları yardımıyla aydınlatma similasyonları gerçekleştirebilmekteyiz. Bu sayede demo süreci öncesinde kullanılabilecek armatür opsiyonları aletleriyle birlikte belirlenebilmekte ve optimal verim alınabilecek montaj pozisyonları tespit edilebilmektedir. Tüm bu bilgiler ışığında uygulamanın yapılacağı tesiste elde edilebilecek enerji geri dönüşümlü amortisman süreleriyle birlikte hesaplanabilmektedir.

 

Ürün gamınızdan da bahseder misiniz kısaca?

Yol aydınlatma armatürleri, projektörler, endüstriyel aydınlatma armatürleri, dekoratif park ve bahçe armatürleri, kanopi armatürleri ve mobil ürünler olmak üzere ürün gamımızda altı ayrı kategori bulunuyor. Ürünlerimiz, konvansiyonel armatürlere karşılaştırıldığında %70’e varan enerji tasarrufu sağlamaktadır. Gelişmiş alüminyum enjeksiyon gövde yapıları sayesinde termal yöntemleri başarıyla sağlanmış olup performans sürekliliği göstermektedir. 50 bin saati aşkın ürün ömrüne sahiptir. Tamir ve bakım masrafları gerektirmez. Elektrik kesintilerinde, konvansiyonel ürünlerde yaşanan soğuma ve tekrar çalışma süresine ihtiyaç duymaz. Işık şiddetinin anlık olarak kontrol edilebilmesi ve zaman ayarlı programlanabilmesi mümkündür. DALI, DMX, ZigBee ve benzeri kontrol protokolleri ile çalıştırılabilir. 12-24Vdc ve 110-270Vac gibi farklı şebeke beslemeleriyle kullanılabilir. -25 ve +50 derece ortam sıcaklığı aralığında çalışma sürekliliğine sahiptir. Uygulama alanına özel geliştirilmiş cam lensler sayesinde projelerin aydınlatma ihtiyacına en uygun çözümü sunmaktadır. Solar sistemlerle entegre kullanılabilmesi mümkündür. İlk tesisat kurulum aşamasında kesit çapı büyük kablolar ve ek sigorta panolarına  ihtiyaç duyulmadığında maliyet avantajı sağlar. Cıva ve benzeri zararlı kimyasallar bulundurmaz. UV içermez. Karbon salınımı çok düşüktür, geri dönüştürülebilir malzemeden üretilmektedir, çevrecidir. Ürünlerimiz 3 yıl garanti kapsamındadır.

 

FOCUSLED’in yeni dönem hedef ve projeleri arasında neler var?

Kurulduğu günden bu yana sadece led teknolojileri üzerine  AR-GE ve üretim altyapısını özelleştirme kararının , organizasyonumuza katmış olduğu değerlerin en başında konusunda uzmanlaşmış olmak gelmektedir. Edinilen ‘’Know-How’’, beraber çalışmakta olduğumuz sektörde öncü çözüm ortaklarımız ve yarı mamul tedarikinde ödün verdiğimiz kalite politikamızın da sonucu olarak marka algımızı kısa sürede ileriye taşımıştır.        

Bugün gelmiş olduğumuz noktada FOCUSLED, lokal pazarda kamu ve özel idarelere ait pek çok prestijli projeye imzasını atmış olup, ihracat faaliyetlerine öncelikli Pazar kapsamında yakın ve Ortadoğu coğrafyasını hedef alarak başlamış bulunmaktadır.

DİĞER HABERLER

Ledli Aydınlatma Önceliği

FocusLED : ‘’LED dönüşümü her alanda öncelik kazanmış durumda ‘’ Enerjinin doğru kullanımı ve tasarruf tedbirlerinin desteklemesi…

12.03.2015

Ledli yol aydınlatma armatürleri seçiminde nelere dikkat edilmelidir?

Ledli yol aydınlatma armatürleri gibi tüm ledli aydınlatma sistemleri kaliteli bir aydınlatma sahası ve enerji tasarrufu oluşturma konusunda…

18.05.2017

Dilovası O.S.B. Yol Aydınlatma

İMES Dilovası Makineİhtisas Organize Sanayi BölgesiYOL AYDINLATMASIEndüstriyel sahalardaenerji ihtiyacını düşürmekte çok önemli bir rol…

12.03.2015

Park ve Bahçe Armatürleri

Bahçe armatürleri, açık alanları aydınlatmak için kullanılan geliştirilmiş sistemlerdir. Doğru ışık aslında yaşamımızın kaynağında…

01.06.2017